T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 


Bulunduğunuz Yer: Kaymakamlık  >>   Bağlı Birimler  >>   İlçe Spor Müdürlüğü

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 

 

 

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR

İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ 

 

 

 

 

        Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü  / Geyve Atatürk Spor Salonu Tel: 5170061

  

VİZYONUMUZ:

Öncelikle Geyve ilçesinde yaşayan insanların “Sporu” bir yaşam biçimi olarak benimsemelerini sağlamak, yetenekli olanları ise en iyi şekilde  yetiştirilmesini sağlayarak  Ulusal ve Uluslar arası arenada başarılı kılmaktır.

 

 2011 yılı Yaz Spor Okullarında ilçemizde 291 çocuğa spor yaptırılmıştır. 9 branşta Geyve belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Voleybol, Basketbol, Hentbol, Futbol, Cimnastik, Karate, Kıck boks, Masa Tenisi, Güreş  branşlarında  çalışmalar devam etmektedir.

İlçemize bağlı 14 Amatör Spor Kulübü bulunmaktadır.

 

İLÇEMİZDEKİ SPOR KULÜPLERİ

-GEYVESPOR KULÜBÜ

-ALİFUATPAŞASPOR KULÜBÜ

-BAYAT KÖYÜ SPOR KULÜBÜ

-BAĞLARBAŞIKÖYÜ SPOR KULÜBÜ

-BOĞAZKÖYSPOR KULÜBÜ

-ÇENGEL KÖYÜ SPOR KULÜBÜ

-GEYVE GENÇLERBİRLİĞİ SPOR KULÜBÜ

-GEYVE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ

-GEYVE KARATE SPOR KULÜBÜ

-KARAÇAM KÖYÜ SPOR KULÜBÜ

-KIŞLAÇAY KÖYÜ SPOR KULÜBÜ

-KIZILKAYA SPOR KULÜBÜ

-NURİOSMANİYE KÖYÜ SPOR KULÜBÜ

-SAFİBEY KÖYÜ SPOR KULÜBÜ

 

 

İLÇEMİZDEKİ SPOR TESİSLERİ

- GEYVE ATATÜRK SPOR SALONU

- GEYVE ATATÜRK STADI

- ANTRENMAN SPOR SALONU

- ALİFUATPAŞA BELDESİ FUTBOL SAHASI

- BAYAT KÖYÜ  FUTBOL SAHASI

- KIŞLAÇAY KÖYÜ  FUTBOL SAHASI

- SAYGIN HALI SAHA TESİSLERİ ( ÖZEL )

- ÖZKAN HALI SAHA TESİSLERİ ( ÖZEL )

 

GEYVE ATATÜRK SPOR SALONU

2.250,83 m2 alan üzerine kurulu Spor Salonumuzun Mülkiyeti Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğüne ait olup üst kullanımı 21.12.2005 tarihinden itibaren on yıllığına Geyve Belediyesine verilmiştir. 1980 yılında yapılan Spor salonumuz sentetik zeminli olup 500 Seyirci kapasitesine sahiptir. 2 adet sporcu soyunma odası 1 adet hakem odası ve 1 adet İlçe Müdürlüğü odası bulunmaktadır. 

 

 

 ANTRENMAN  SALONU

 

Mülkiyeti Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğüne ait Atatürk Spor Salonunun yanında kurulu prefabrik yapının üst kullanımı 21.12.2005 tarihinden itibaren on yıllığına Geyve Belediyesine verilmiş olup zemini ahşap yüzeylidir. Karate ve  Cimnastik çalışmaları bu salonda yapılmaktadır.

  

GEYVE ATATÜRK STADI

44.862,00 m2 alan üzerine kurulu Stadımız Mülkiyeti Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğüne ait olup 1989 yılında Genel Müdürlüğümüz tarafından yaptırılmıştır üst kullanımı 21.12.2005 tarihinden itibaren on yıllığına Geyve Belediyesine verilmiştir. Zemini Çim yüzeylidir. 2 adet sporcu soyunma odası 1 adet hakem odası, kalorifer sistemi ve 970 seyirci kapasiteli üzeri kapalı seyirci tribünü bulunmaktadır.

ALİFUATPAŞA BELDESİ FUTBOL SAHASI

Mülkiyeti Alifuatpaşa Belediyesine ait olup 1986 yılında Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğünce yapılan çim yüzeyli Futbol sahasında 2 adet soyunma odası ve 1 adet hakem odası bulunmaktadır. Seyirci tribünü üstü kapalı olup 500  seyirci kapasitesine sahiptir.

 

BAYAT KÖYÜ FUTBOL SAHASI

Mülkiyeti Köy orta malı olup 1989 yılında yapılan protokol ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından 70 x 105 ölçülerinde Futbol sahası yapılmış zemin yüzeyi doğal çim etrafı kafes telle çevrili olup 2 adet sporcu soyunma odası ve 1 adet hakem odası ve üzeri kapalı 250 seyirci kapasiteli seyirci tribünü bulunmaktadır.

KIŞLAÇAY KÖYÜ FUTBOL SAHASI

Mülkiyeti Köy Tüzel kişiliği malı olup protokol ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından 60 x 90 ölçülerinde Futbol sahası yapılmış zemin yüzeyi doğal çim etrafı kafes telle çevrili olup 2 adet sporcu soyunma odası ve 1 adet hakem odası ve üzeri kapalı 250 seyirci kapasiteli seyirci tribünü bulunmaktadır.

 

SAFİBEY KÖYÜ SPOR ALANI

Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 11.10.2010 tarihinde 20.000 m2 yer teslimi yapılan arazinin Spor Tesisine dönüştürülmesi gerekmektedir.

  

KARAÇAM KÖYÜ SPOR TESİSLERİ

Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 12.04.1993 tarihinde 11.120 m2 yer teslimi yapılan arazinin Spor Tesisine dönüştürülmesi gerekmektedir.

 SAYGIN HALI SAHA TESİSİ   (ÖZEL)

ÖZKAN KARDEŞLER HALI SAHA TESİSİ  (ÖZEL)

HEDEFİMİZ :

Yaklaşık 50.000 nüfusa sahip ilçemizde genel olarak bakıldığında spor yapan kişi sayısı yıldız, genç, büyük olarak yaz okulu çalışmalarında 550 kişiyi bulmuştur. İlçemizde sosyalleşme açısından kişinin kendini en iyi ifade etme şeklinin eğitim ve spordan geçtiğini düşündüğümüz anda tablonun istenilen seviyede olmadığı görülmektedir. Sporun çevikliği, kişinin  kendini en iyi şekilde  ifade etme  ve güven duygusunun en üst düzeyde olduğu gençlik yetiştirmek amaçımızdır.Hükümet Konağı Kat:2 Geyve/SAKARYA
Tel: 02645175230-31 e-posta: geyve@icisleri.gov.tr